Jste zde

Výstava vědeckých fotografií Věda fotogenická zahájena

3. 11. 2014

 

Praha, 3. 11. 2014 – V sídle Akademie věd ČR na Národní třídě probíhá do 15. 11. 2014 výstava nejlepších fotografií z prvního ročníku fotosoutěže Věda fotogenická.

 

Akademie věd ve spolupráci se spolkem Fórum Věda žije! uspořádala první ročník fotosoutěže Věda fotogenická (http://www.vedafotogenicka.cz). Soutěž byla otevřená všem zaměstnancům a zaměstnankyním AV ČR, kteří mohli svoje snímky přihlašovat do poloviny srpna. Následně odborná porota složená z profesionálních fotografů, zástupců Akademie věd ČR, Fóra Věda žije! a časopisu Vesmír vybrala sérii fotografií, ze kterých vznikne reprezentativní kalendář AV ČR pro rok 2015. 30 nejlepších fotografií je během Týdne vědy a techniky k vidění v sídle Akademie (Národní 3, Praha 1, první patro).

 

Vystavené fotografie dokumentují pestrost aktivit, kterými se vědci a vědkyně z Akademie věd věnují. Snímky často vznikaly jako vedlejší produkt vědeckého bádání v laboratořích nebo během expedic nejen do vzdálených krajin“ říká Michaela Vojtková, místopředsedkyně spolku Fórum Věda žije!

 

Ačkoliv fotografie často nevznikaly s výtvarným záměrem, jsou natolik vizuálně atraktivní a netypické, že zaujmou i bez svého vědeckého kontextu“ dodává Michael Komm, předseda spolku.