Jste zde

VĚDA FOTOGENICKÁ – VĚDCI A VĚDKYNĚ AV ČR BUDOU SOUTĚŽIT O NEJLEPŠÍ FOTOGRAFII ZE SVĚTA VĚDY

12. 6. 2014

 

PRAHA, 12. 6. 2014 – BĚHEM LÉTA BUDOU VĚDCI A VĚDKYNĚ AKADEMIE VĚD ČESKÉ REPUBLIKY PŘIHLAŠOVAT FOTOGRAFIE SOUVISEJÍCÍ S JEJICH VÝZKUMEM DO SOUTĚŽE VĚDA FOTOGENICKÁ. BUDOU TAK MIMO JINÉ SOUTĚŽIT O UMÍSTĚNÍ SVÝCH SNÍMKŮ DO KALENDÁŘE AKADEMIE VĚD ČR NA PŘÍŠTÍ ROK.

 

 

 

JAK BUDE SOUTĚŽ PROBÍHAT?

 

Fotosoutěž pro akademiky organizuje Fórum Věda žije! společně s Kanceláří AV ČR a Střediskem společných činností AV ČR. Do soutěže se mohou přihlásit vědci a vědkyně z Akademie věd ČR prostřednictvím webu soutěže, kde naleznou i podrobnější informace a pravidla:

 

http://www.vedafotogenicka.cz/

 

Věříme, že se do soutěže zapojí nejen stálí zaměstnanci a zaměstnankyně, ale i studenti a studentky ze všech ústavů Akademie věd ČR a pomohou tak přiblížit jinak těžko přístupné vědecké projekty široké veřejnosti,“ říká jedna z organizátorek Michaela Vojtková ze Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i.

 

PROČ SOUTĚŽ ORGANIZUJEME?

 

Hlavním cílem soutěže je ukázat lidem, že věda je nejen cestou k poznání a šíření znalostí, ale že je také velmi fotogenická a dokáže zaujmout nejen svými výsledky, ale i postupy k jejich dosažení. Vedoucí projektu Michael Komm z Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, v.v.i., dodává: „Rádi bychom poukázali na umělecký a estetický rozměr vědecké práce, vznikající jako vedlejší produkt bádání.“

 

JAK BUDOU NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE PREZETOVÁNY?

 

Široká veřejnost si bude moci vybrané snímky všechny snímky na webové stránce v sekci Galerie a vybrané snímky si bude moci prohlédnout na výstavě v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR letos na podzim. Odborná porota navíc vybere ty, které budou zařazeny do kalendáře Akademie věd na rok 2015, jenž bude sloužit k reprezentaci české vědy.

 

 

 

ORGANIZÁTOŘI

 

http://ssc.cas.cz/

 

http://www.cas.cz/

 

http://www.vedazije.cz/

 

Mediálním partnerem je časopis Vesmír.

 

http://vesmir.cz/

 

 

PřílohaVelikost
PDF icon TZ_veda_fotogenicka_VZ.pdf122.63 KB